Novinky

 

Malování podle čísel může být i zábava. Připravila jsem si pro vás tentokrát obrázek oblíbeného robůtka ze Star Wars. Pracovní list si můžete stáhnout zde.

Prohlédněte si s dětmi obrázky na pracovním listu a společně je pojmenujte. Pro dospělé je zde psaná nápověda. Poté dítě motivujte, aby se pokusilo najít vždy dva obrázky/slova, jež se vzájemně rýmují. Na začátku úkolu nezapomeňte dítěti uvést příklad. Například kráva/tráva, sůl/hůl apod.

Seznamte se s javorem. Má typicky tvarovaný list, který zaujímá čestné místo i na kanadské vlajce. Cílem tohoto úkolu je najít mezi javorovými listy ty, které sem nafoukal vítr z jiného stromu.

Nové cvičení na zrakovou syntézu a analýzu. Procvičujeme zároveň i koncentraci. Cílem úkolu je vyhledat v každém řádku stejnou trojici geometrických tvarů.

Procvičte soustředění a postřeh. Důkladně si prohlédněte obrázky a v každém řádku najděte dva shodné. Na konci pracovního listu jsem pro vás přichystala takovou malou chytrolíní lahůdku. Dobrou chuť:-)

Staré české přísloví praví, že podle nosa poznáš kosa. A co taková zebra, lev, levhart nebo žirafa? Poznáš i je? Poradím ti: Pořádně si prohlédni jejich kožíšek!