Pohádky pro nemocné broučky

Mít doma malého maroda je někdy k uzoufání. Pro něj i pro vás. Však to znáte. Dítě musí ležet v posteli, není mu dobře, a jediné, co ho jakž takž zabaví, je čtení...

Jako naschvál už máte ale všechny knížky přečtené, do knihovny se nedostanete... Nebo prostě nemáte ve své domácí knihovně nic, co by maroda aspoň trochu zaujalo. Pokud máte doma internet, jste zachráněni!

Nedávno jsme doma hromadně stonali. Syn musel mít klid na lůžku a chtěl po mně pořád nějakou zajímavou pohádku. "Mamko, vyprávěj mi něco o bacilech!" To se lehko řekne, ale hůř udělá. Obvykle mám nápadů na rozdávání, ale tentokrát měla má fantazie vyprodáno.

A tak jsem sedla k počítači a začala lovit na Google. Za pár minut mi v síti uvízla macatá pohádková kniha s příznačným názvem Pohádky pro nemocné broučky. Sbírku pohádek pro Českou pojišťovnu napsal Petr Stančík, držitel ceny Magnesia Litera.

Pak už stačilo jen stáhnout. Vytisknout. A přečíst. Knížka je totiž volně ke stažení v několika formátech.

A pokud máte raději pohádky tzv. "do ouška", můžete si pohádky zdarma stáhnout také ve formátu MP3 a společně si je poslechnout. Vás i malé pacienty jistě pohladí příjemný hlas Jitky Molavcové.